Model: KEP-30.1x2
Kod producenta: KEP.30.1x2
Gwarancja: 12 miesięcy
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Lozamet
Masz pytanie? Zadzwoń!
785 91 35 37
Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00
Netto: 10 296,00 PLN
14 300,00 PLN

Brutto: 12 664,08 PLN
17 589,00 PLN
* cena netto / brutto
Opis produktu

Kotły warzelne KEp-30.1x2 są przechylnymi kotłami elektrycznymi przystosowanymi do podgrzewania gotowania produktów spożywczych w zakładach zbiorowego żywienia.

Zestaw dwóch kotłów warzelnych KEp-30.1x2 składa się z dwóch zbiorników warzelnych kotłów typu KEp-30.1 zawieszonych wahliwie po lewej i prawej stronie w korpusie. Korpus przykręcony jest na stałe do podstawy. W tylnej części korpusu zainstalowany jest układ zasilania zestawu wodą. Sposób zawieszenia zbiorników warzelnych w korpusie umożliwia przechylanie ich w celu opróżnienia przy pomocy specjalnie zamontowanych w górnej części zbiorników rączek.
WAŻNIEJSZE ZESPOŁY.
- Kociołek kompletny - skonstruowany jest w taki sposób, że jego płaszcz wewnętrzny stanowi przestrzeń warzelną, natomiast płaszcz zewnętrzny w górnej części tworzy przestrzeń zwaną ogrzewaczem natomiast w dolnej części przechodzi w zbiornik wytwornicy pary.
Od dołu zbiornik wytwornicy pary zamknięty jest szczelną pokrywą dolną. Całość przymocowana jest do wspornika z czopem obrotowym co umożliwia przechylanie kotła.
- Pokrywa dolna - stanowi element zamykający zbiornik wytwornicy pary od dołu. Na pokrywie zamontowane są grzałki elektryczne, zawór bezpieczeństwa, uchwyt czujnika regulatora temperatury, rurka manowakuometru.
- Zawór bezpieczeństwa - zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w ogrzewaczu i wytwornicy pary. W tylnej części kotła usytuowany jest specjalny uchwyt służący do "przedmuchiwania" zaworu bezpieczeństwa.
- Ogranicznik temperatury - umieszczony jest wewnątrz wspornika z czopem obrotowym, zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem temperatury w ogrzewaczu i przepaleniem grzałek.
- Regulator temperatury - umieszczony jest wewnątrz wspornika z czopem obrotowym, służy do regulacji intensywności ogrzewania kotła stosownie do temperatury nastawionej pokrętłem ,steruje stanem pracy grzałek (załącza je lub wyłącza)
- Zawór ze zbiornikiem (zawór kontrolny) - służy do napełniania wytwornicy pary wodą. Zamontowany jest w tylnej dolnej części kociołka kompletnego. W czasie normalnej pracy zbiornik powinien być zdjęty z zaworu a króciec G 3/8 zakryty zaślepką.
- Odpowietrznik z sygnalizacją - służy do odpowietrzania ogrzewacza oraz informuje sygnałem dźwiękowym, że proces odpowietrzania został zakończony. Zamontowany jest w tylnej górnej części kociołka kompletnego.
- Sonda kompletna - sygnalizuje o stanie poziomu wody w wytwornicy pary wodnej oraz zabezpiecza grzałki przed przepaleniem się.
- Korpus - spełnia rolę elementu nośnego, na którym zawieszone są kociołki kompletne. Wewnątrz korpusu znajdują się dwie płyty montażowe z elementami układu sterowniczego zestawu. Na czołowej ścianie korpusu zamontowane są elementy sygnalizacji świetlnej, wyłączniki główne oraz tablica z opisem i uwagami eksploatacyjnymi. Całość zamknięta jest od góry strugoszczelną pokrywą.
- Blokada przechyłu - zabezpiecza przed niekontrolowanym przechyłem kotła i wylaniem się gotujących produktów.
- Manowakuometr (wskaźnik ciśnienia) - informuje o ciśnieniu i podciśnieniu wewnątrz ogrzewacza i wytwornicy pary wodnej.

Modele: KEP-30.1 x 2
Pojemność robocza zbiornika warzelnego         dm3 2 x 30
Średnica zbiornika warzelnego mm 350
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) mm 1210 x 460 x 890
Moc znamionowa kW 15
Zasilanie - 3N ~ 400 V 50 Hz
Wymagane zabezpieczenie A 25
Pojemność ogrzewacza dm3 2 x 12
Najwyższe ciśnienie robocze pary wodnej MPa 0,225
Przyłącze wody zimnej G¾"

  

  • Zbiornik warzelny wykonany ze stali kwasoodpornej gat. 1.4301 (AISI 304)
  • Dwa niezależne układy sterujące pracą każdego zbiornika
  • Regulator zapewniający ciągłą regulację temperatury w zbiorniku warzelnym
  • Możliwość napełnienia ogrzewacza (płaszcza) wodą destylowaną
  • Elektroniczny układ kontroli poziomu wody w ogrzewaczu
  • Ogranicznik temperatury zapobiegający przegrzaniu zbiornika i uszkodzeniu grzałek elektrycznych
  • Zabezpieczenie przed przypadkowym przechyleniem
  • Przyłącze oraz zawór wody zimnej
Pliki do pobrania
Opinie Klientów
Produkty powiązane / podobne
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...