Model: KG-150.8
Kod producenta: KG-150.8
Gwarancja: 12 miesięcy
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Lozamet
Masz pytanie? Zadzwoń!
785 91 35 37
Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00
Netto: 9 648,00 PLN
13 400,00 PLN

Brutto: 11 867,04 PLN
16 482,00 PLN
* cena netto / brutto
Opis produktu

Kotły warzelne gazowe przeznaczone są do podgrzewania i gotowania produktów spożywczych. Kotły przeznaczone są do eksploatacji w zakładach zbiorowego żywienia takich jak stołówki, restauracje, punkty gastronomiczne itp. Kocioł można użytkować w zakładach przetwórstwa spożywczego. Zabrania się przechowywania i podgrzewania w kotle substancji niebezpiecznych, żrących, trujących, wybuchowych, emitujących szkodliwe opary itp.

Do ważniejszych zespołów należą:
Obudowa kotła - wykonana z blachy nierdzewnej. Składa się z osłony w kształcie walca zabezpieczającej zbiornik warzelny wraz z komorą spalania kotła oraz skrzynki sterowniczej gdzie znajdują się instalacje: gazowa i elektryczna. Z tyłu kotła umieszczony jest komin zakończony przerywaczem ciągu.
Zbiornik warzelny - skonstruowany jest w taki sposób, że jego płaszcz wewnętrzny i dno wewnętrzne stanowi przestrzeń warzelną natomiast płaszcz zewnętrzny i dno zewnętrzne tworzą przestrzeń zwaną ogrzewaczem (parownikiem). W dnie zewnętrznym zbiornika warzelnego znajduje się króciec spustowy do zlewania wody z ogrzewacza.
Pokrywa - zamontowana na przeciwwadze otwierana jest za pomocą uchwytu.
Zespół palników i pilota - umieszczony jest w komorze spalania pod dnem zewnętrznym zbiornika warzelnego. Składa się z palnika 14-segmentowego, 14 dysz głównych, palnika pilotowego, zapalacza iskrowego i czujnika płomienia (termopary).
Układ sterowania pracą kotła - kotły mają układ z elektromagnetycznym zaworem gazowych SIT 820 NOVA sterowanym regulatorem temperatury w parowniku. Zabezpieczenie kotła przed przegrzaniem realizowane jest za pomocą elektronicznego układu kontroli poziomu wody z sondą pomiarową.
Armatura bezpieczeństwa - podłączona do zbiornika ogrzewacza zabezpiecza kocioł przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w ogrzewaczu w czasie grzania oraz do odpowietrzania podczas uruchamiania i likwidowania podciśnienia mogącego powstać w ogrzewaczu podczas schładzania.
Kurek przelewowy- określa optymalny poziom wody (górny poziom wody)w ogrzewaczu.
Instalacja zasilania wodą - z dwoma zaworami służy do napełniania wodą zbiornika ogrzewacza oraz zbiornika warzelnego za pomocą obrotowej wylewki.

  

Kotły gazowe fabrycznie przystosowane są do zasilania gazem ziemnym E. W przypadku zasilania kotła innym gazem należy zaznaczyć to w zamówieniu.

Dane techniczne

Dane techniczne

 • Wymiary (mm): 

  1050x1300x(H)900±20

 • Napięcie (V): 

  230

 • Pojemność (l): 

  150

 • Przyłącze gazowe: 

  R¾"

 • Moc gazowa (w): 

  22000

 • Średnica zbiornika warzelnego (mm): 

  684

 • Odległość zaworu spustowego od podłogi (mm): 

  430 ± 20

 • Pojemność ogrzewacza (dm3): 

  25

 • Najwyższe ciśnienie robocze pary wodnej (MPa): 

  0,05

 • Przyłącze wody (woda zimna, ciepła) ( ” ): 

  G½" - zimnej

 • Zasilanie gazami: 

  E, H, Lw, B/P

 • Odprowadzanie spalin: 

  A1

 • Średnica obudowy (mm): 

  950

Pliki do pobrania
Opinie Klientów
Produkty powiązane / podobne
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...