Wczytuję dane...
Model: KEP-30.1x2
Kod producenta: KEP-30.1x2
Gwarancja: 12
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Marka: Lozamet

Kup cały komplet !

ZWM wyposażenie gastronomii
Podstawa kotła kep-30.1x2 ace.31.3 Lozamet
1 948,44 PLN / 1 584,10 PLN*
ZWM wyposażenie gastronomii
Podstawa kotła kep-30.1x2 ace.30.3 Lozamet
2 774,51 PLN / 2 255,70 PLN*
Masz pytanie? Zadzwoń!
785 91 35 37
Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
Brutto: 21 908,76 PLN
30 012,00 PLN

Netto: 17 812,00 PLN
24 400,00 PLN
* cena brutto / netto
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 20292.54 PLN
Opis produktu

Kotły warzelne KEp-30.1x2 są przechylnymi kotłami elektrycznymi przystosowanymi do podgrzewania gotowania produktów spożywczych w zakładach zbiorowego żywienia.

Zestaw dwóch kotłów warzelnych KEp-30.1x2 składa się z dwóch zbiorników warzelnych kotłów typu KEp-30.1 zawieszonych wahliwie po lewej i prawej stronie w korpusie. Korpus przykręcony jest na stałe do podstawy. W tylnej części korpusu zainstalowany jest układ zasilania zestawu wodą. Sposób zawieszenia zbiorników warzelnych w korpusie umożliwia przechylanie ich w celu opróżnienia przy pomocy specjalnie zamontowanych w górnej części zbiorników rączek.
WAŻNIEJSZE ZESPOŁY.
- Kociołek kompletny - skonstruowany jest w taki sposób, że jego płaszcz wewnętrzny stanowi przestrzeń warzelną, natomiast płaszcz zewnętrzny w górnej części tworzy przestrzeń zwaną ogrzewaczem natomiast w dolnej części przechodzi w zbiornik wytwornicy pary.
Od dołu zbiornik wytwornicy pary zamknięty jest szczelną pokrywą dolną. Całość przymocowana jest do wspornika z czopem obrotowym co umożliwia przechylanie kotła.
- Pokrywa dolna - stanowi element zamykający zbiornik wytwornicy pary od dołu. Na pokrywie zamontowane są grzałki elektryczne, zawór bezpieczeństwa, uchwyt czujnika regulatora temperatury, rurka manowakuometru.
- Zawór bezpieczeństwa - zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w ogrzewaczu i wytwornicy pary. W tylnej części kotła usytuowany jest specjalny uchwyt służący do "przedmuchiwania" zaworu bezpieczeństwa.
- Ogranicznik temperatury - umieszczony jest wewnątrz wspornika z czopem obrotowym, zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem temperatury w ogrzewaczu i przepaleniem grzałek.
- Regulator temperatury - umieszczony jest wewnątrz wspornika z czopem obrotowym, służy do regulacji intensywności ogrzewania kotła stosownie do temperatury nastawionej pokrętłem ,steruje stanem pracy grzałek (załącza je lub wyłącza)
- Zawór ze zbiornikiem (zawór kontrolny) - służy do napełniania wytwornicy pary wodą. Zamontowany jest w tylnej dolnej części kociołka kompletnego. W czasie normalnej pracy zbiornik powinien być zdjęty z zaworu a króciec G 3/8 zakryty zaślepką.
- Odpowietrznik z sygnalizacją - służy do odpowietrzania ogrzewacza oraz informuje sygnałem dźwiękowym, że proces odpowietrzania został zakończony. Zamontowany jest w tylnej górnej części kociołka kompletnego.
- Sonda kompletna - sygnalizuje o stanie poziomu wody w wytwornicy pary wodnej oraz zabezpiecza grzałki przed przepaleniem się.
- Korpus - spełnia rolę elementu nośnego, na którym zawieszone są kociołki kompletne. Wewnątrz korpusu znajdują się dwie płyty montażowe z elementami układu sterowniczego zestawu. Na czołowej ścianie korpusu zamontowane są elementy sygnalizacji świetlnej, wyłączniki główne oraz tablica z opisem i uwagami eksploatacyjnymi. Całość zamknięta jest od góry strugoszczelną pokrywą.
- Blokada przechyłu - zabezpiecza przed niekontrolowanym przechyłem kotła i wylaniem się gotujących produktów.
- Manowakuometr (wskaźnik ciśnienia) - informuje o ciśnieniu i podciśnieniu wewnątrz ogrzewacza i wytwornicy pary wodnej.

  

 • Zbiornik warzelny wykonany ze stali kwasoodpornej gat. 1.4301 (AISI 304)
 • Dwa niezależne układy sterujące pracą każdego zbiornika
 • Regulator zapewniający ciągłą regulację temperatury w zbiorniku warzelnym
 • Możliwość napełnienia ogrzewacza (płaszcza) wodą destylowaną
 • Elektroniczny układ kontroli poziomu wody w ogrzewaczu
 • Ogranicznik temperatury zapobiegający przegrzaniu zbiornika i uszkodzeniu grzałek elektrycznych
 • Zabezpieczenie przed przypadkowym przechyleniem
 • Przyłącze oraz zawór wody zimnej
Dane techniczne

Dane techniczne

 • Wymiary (mm): 

  1210x460x(H)890

 • Moc (w): 

  15000

 • Napięcie (V): 

  400

 • Pojemność (l): 

  2 x 30

 • Średnica zbiornika warzelnego (mm): 

  350

 • Wymagane zabezpieczenie (A): 

  25

 • Pojemność ogrzewacza (dm3): 

  2 x 12

 • Najwyższe ciśnienie robocze pary wodnej (MPa): 

  0,225

 • Przyłącze wody (woda zimna, ciepła) ( ” ): 

  G¾" - zimnej

Pliki do pobrania
Opinie Klientów
Produkty powiązane / podobne
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...